Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

wtorek, 20 czerwiec 2017 04:22

Kolejne prezentacje w ramach Projektu Roku 2016/2017

7 Czerwca prezentowały się trzy zespoły. Jako pierwsza wynik swoich prac przedstawiła grupa Pani Ewy Schuster. Stworzyli oni obszerny katalog wyrazów, ukazujący funkcjonujące w języku polskim zapożyczenia z języka niemieckiego. Dowiedzieliśmy się, że np. słowo burmistrz pochodzi od Bürrgermeister, a polski warsztat miał swój początek w niemieckim Werkstatt. Praca grupy nagrodzona została oklaskami, a Pani Ewa zapowiedziała, że sprawdzi, kto zapamiętał najwięcej.

Grupa projektowa pani Ani Buczek zaprezentowała krótki film, który uchylił rąbka tajemnicy o tym, jak ciężko pracowała drużyna Robobooka. Stojąc na straży wartościowej książki, wnikliwie sprawdzała wszystko, co wpadło jej w ręce. Uważnie brali pod lupę każdą z książek, aby ocenić jej walory, przydatność i wartość. W prezentacji zostały przedstawione tylko niektóre pieczołowicie zrobione recenzje książek dla młodszych i starszych, słowników i książek kulinarnych. Niektórzy z tak ogromnym poświęceniem podeszli do swoich obowiązków, że z żalem rozstawali się z przedmiotem ich badań.

Mój zespół przedstawił wynik pracy nad projektem straznicyslowa.blogspot.com. Na początku, grupa zajmowały się projektowaniem graficznym oraz opracowywaniem niezbędnych zasad gamifikacji. Od momentu uruchomienia bloga dzieci systematycznie przez pół roku (21 niedziel) czytały Ewangelię. W tym czasie 74 użytkowników odpowiedziało prawidłowo na 2329 pytań. Najwięcej punktów zdobył Wojciech Nowacki, a z nim uplasowali się Lilia Koziej i Thomas Tran. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowały Siostry Elżbietanki z Nysy. Strona zanotowała około 10 tyś. wyświetleń w tym ponad 500 ze Stanów Zjednoczonych i około 50 z Belgii. Dziękujemy wszystkim Strażnikom Słowa.

Łukasz Przanowski, Ewa Schuster, Anna Buczek