Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 05:30

„Róbmy coś, co by od nas zależało…”

 – to słowa piosenki Agnieszki Osieckiej, pod których znakiem upłynęła wieczornica poetycka poświęcona poezji warszawskich twórców. Spotkanie to, zorganizowane w ramach projektu roku przez grupę p. Klaudii Łachacz, odbyło się 7 czerwca. Ten ciepły wieczór stał się okazją do odbycia wspólnego literackiego spaceru po XX-wiecznej Warszawie: zapisanej w wierszach, utrwalonej w piosence poetyckiej,

wpisanej w biografie poszczególnych artystów. Odczytane, zaśpiewane i odsłuchane utwory literackie wprawiły nas w zamyślenie nad naszym własnym życiem: dokonywanymi wyborami i wyznawanymi przez nas wartościami. Uczniowie udźwignęli ten wymagający i ambitny repertuar, choć początkowo scenariusz spotkania jawił im się jako duże wyzwanie. Zarówno gospodarze, jak i zgromadzeni goście dali się porwać niezwykłemu nastrojowi jak z „Zaczarowanej dorożki” K.I. Gałczyńskiego.

Tego wieczoru przemówili jednak nie tylko znani i uznani poeci, lecz także nasi debiutujący uczniowie, którzy od najmłodszych lat przelewają swoje uczucia na papier. Odczytanie wiersza przez jedną z uczennic zwieńczyło program przygotowanego przez nas spotkania.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za obecność, poświęcony czas i wsparcie (zarówno duchowe, jak i kulinarne)!

Klaudia Łachacz