Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 05:50

PODSUMOWANIE PROJEKTU Myśl, Działaj, Twórz w klasach 6-7

Autor artykułu: Mateusz Rzepecki, klasa 7A
W tym roku temat projekt u był wspólny dla wszystkich grup. Celem projektów była zapoznanie się z terenem województwa mazowieckiego czyli Mazowsza. Pan Łukasz  pobudził do działania już II EDYCJĘ STRAŻNIKÓW SŁOWA. Każdy miał szansę uczestniczyć w rywalizacjach, związanych z kościołem i religią. Zadaniem uczestników było dokładne prześledzenie tekstu Biblii i odpowiedzenie na kilka pytań.

 Zwycięzcą okazała się Aleksandra Soja, zdobywając 191 punktów, lecz tuż za nią miejsce w rankingu zajął Wojciech Nowacki (jego wynik wynosił 190). Trzecie miejsce zajął młodszy brat Wojtka - Michał Nowacki, który zdobył 185 punktów. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat trzeba wejść na stronę: http://straznicyslowa.blogspot.com
Kolejnym projektem była tzw. MAZOWSZANKA. To gazetka, która przedstawiała ciekawostki na temat Mazowsza. Opiekun projektu p.  Agnieszka Redkiewicz ma nadzieję, że dzięki lekturze tej gazetki nasza wiedza na temat Mazowsza się poszerzyła... Z gazetki dowiedzieliśmy się m.in. wielu ciekawych rzeczy na temat szlaków na Mazowszu oraz osób, które w mniejszym lub większym stopniu były związane właśnie z Mazowszem. Podczas prezentacji odbył się wielki KAHOOT (platforma do quizowania), w którym można było wygrać niemały zapas słodyczy.
Grupa p. Renaty Dzierżanowskiej podjęła się niezwykłego zadania przedstawienia Mazowsza w liczbach. Dowiedzieliśmy się, jak ma się obwód Mazowsza do długości równika, ile procent województwa mazowieckiego zajmują lasy, a także, że gęstość zaludnienia Mazowsza to jedynie 151 osób na km2. Podczas prezentacji zobaczyliśmy fragment Mazura czyli regionalnego tańca Mazowsza w wykonaniu uczniów z tej grupy projektowej.
Uczniowie z grupy Pana Mariusza Wolskiego podczas prezentacji spisali się na medal. Świetnie przedstawili najważniejsze wydarzenia, które wydarzyły się na terenie Mazowsza w wybranym okresie. Za najważniejsze współczesne wydarzenie, które zdarzyło się na Mazowszu grupa uznała mecz Polska - Niemcy . Polska wygrała z Niemcami 2:0. Pierwsze takie zwycięstwo w historii polskiej piłki nożnej.
Projekt Pani Aldony Kurkowskiej przedstawiał najważniejsze miejsca, które warto odwiedzić na terenie Mazowsza. Wszystkie miejsca były zaznaczone na interaktywnej mapie oraz pokrótce opisane.  Tę mapę mogliśmy podziwiać podczas prezentacji grupy.
Podsumowując : Projekty nauczyły nas pracy w grupach oraz punktualności. Jako jeden z członków grupy Pana Łukasza,  z ręką na sercu mogę powiedzieć, że zebraliśmy się w siły i dotarliśmy do celu, jakim było zachęcenie uczniów ze szkoły i innych osób do chętnego czytania Pisma Świętego. Jestem dumny z każdego ucznia, nieważne z jakiego projektu, że podjął się pracy własnej, ale przede wszystkim wspólnie w grupach.