ikona telefon 22 400-32-29 (klasy 0-V)    
   22 822-39-80 (klasy VI-VIII)   

 

button

 

 

W dniu 16.02.19 odbędzie się badanie dojrzałości szkolnej dzieci zgłoszonych do naszej szkoły do klasy 1 i klasy 0 na rok szkolny 2019/2020.  Pierwsza tura o godz. 9.00, druga tura o 13.00.


 
niedziela, 03 czerwiec 2018 16:58

IV Edycja Festiwalu Przyrodniczego dla klas 7

Uczniowie klas 7 naszej szkoły uczestniczyli w czwartej edycji Festiwalu Przyrodniczego, podczas którego uczniowie XXI LO im. Hugona Kołłątaja przedstawiali doświadczenia i poprowadzili warsztaty z dziedziny biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki i informatyki. Młodzież miała okazje samodzielnie wykonać pewne zabiegi - jak chociażby doświadczyć zabiegu zszywania skóry ssaka, widziała pokazowe eksperymenty chemiczne, często wybuchowe, oraz uczestniczyła w konkursie geograficznym,

w którym przewidziane były cukierkowe nagrody. Uczniowie również mieli okazję przebywać w ciemni i oglądać układy planet, czyli pobawić się w małego astronoma. Większość stoisk znajdowała się na zewnątrz budynku, gdyż przesłanką organizatorów miał być to piknik naukowy w plenerze. Niestety deszcz pokrzyżował nieco te plany i na koniec wszyscy przenieśli się do budynku szkoły. Uczniowie mieli okazję poznać budynek LO im. Kołłątaja, porozmawiać z młodzieżą tam uczęszczającą. Myślę, że dzieci były zadowoleni z wyjścia poza teren szkoły.

Monika Piskorska

Last modified on niedziela, 03 czerwiec 2018 17:05