ikona telefon 22 400-32-29 (klasy 0-V)    
   22 822-39-80 (klasy VI-VIII)   

 

button

 

 

środa, 13 czerwiec 2018 05:13

DZIEŃ SPORTU w klasach 1-3

4 czerwca w ogrodzie naszej Szkoły odbył się Dzień Sportu, a w jego ramach VI Szkolny Turniej Piłki Nożnej oraz sportowe konkurencje indywidualne zorganizowane ramach Dnia Dziecka. Tegoroczny turniej zorganizowany został w konwencji zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej, dzięki czemu nasze dzieci mogły wcielić się w rolę reprezentantów Polski, Rosji, Niemiec, Brazylii, Hiszpanii, Nigerii.

W turnieju dla  klas pierwszych i drugich  zwyciężyła drużyna Nigerii wygrywając w finale z reprezentacją Hiszpanii 3:0. Do zwycięstwa w całym turnieju swoją drużynę poprowadził  Patryk Bujak który został również wyróżniony statuetką dla najlepszego piłkarza turnieju. Najlepszym bramkarzem wybrany został zawodnik Hiszpanii Mateusz Bujak.

Skład zwycięskiej drużyny:  Patryk Bujak, Jan Napiórkowski, Petra Olechno, Henri Gilewski

W turnieju dla klas trzecich również zwyciężyła drużyna Nigerii wygrywając bardzo pewnie wszystkie swoje mecze. Statuetką dla najlepszego piłkarza turnieju wyróżniony został Mikołaj Grząka, strzelec  wielu bramek i niezliczonych ilości udanych i widowiskowych dryblingów z piłką. Wszyscy trzymamy kciuki aby w przyszłości w podobny sposób poprowadził do zwycięstwa naszą dorosłą reprezentację w piłkę nożną.

Skład zwycięskiej drużyny: Mikołaj Grząka, Miłosz Bazyluk, Alex Nguyen Ba, Helena Górka,  Paulina Szymańska

Poza turniejem piłkarskim, nasi uczniowie mieli możliwość rywalizować w konkurencjach indywidualnych takich jak: strzały do bramki, rzuty do celu, prowadzenie piłki nogą na czas, odbijanie piłki tenisowej rakietą, slalom z piłką kijem od unihokeja. Wszyscy zwycięzcy tej wspaniałej rywalizacji zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami.

Celem imprezy było umożliwienie dzieciom udziału w otwartej formie aktywności ruchowej oraz rozwijanie umiejętności współzawodnictwa z rówieśnikami zgodnie z zasadami „fair play”.  Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważna była zabawa i wspaniały uśmiech na buziach naszych małych sportowców!

Organizatorem imprezy był Maciej Romankiewicz oraz Adam Mazur z pomocą reszty grona pedagogicznego naszej szkoły.