Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Wyniki konkursu Wieża Babel 2020

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie z naszej szkoły zajęli imponujące miejsca w finale konkursu Wieża Babel. Do konkursu finałowego zakwalifikowało się 25 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie byli podzieleni na kategorie wiekowe. W Dużej Wieży Babel (wzięło udział 56 uczniów z klas 7- 8 z 16 szkół) tytuł laureata zdobył Pascal z klasy 8a, Kinga klasa 8b, Anna klasa 7a.

Uczniowie ocenili tegoroczną edycję finałową na bardzo trudną. Konkurs Wieża Babel jest konkursem lingwistyki matematycznej, który zapoczątkował w 2006 roku Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz LO nr III we Wrocławiu. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i polega na rozwiązywaniu łamigłówek językowych. Nie wymaga się od uczestników specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości konkretnych języków obcych, wystarczy umiejętność analizy i dedukcji oraz formułowania i badania hipotez, a także wiedza o języku polskim na poziomie szkoły podstawowej.

Gratulujemy i życzymy sukcesów również w przyszłym roku!

dyrektor szkoły Izabela Stelmasiak