Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

wtorek, 13 czerwiec 2017 05:07

Projekt roku – odsłona II

Za nami kolejne podsumowania projektowe.

Łamacze szyfrów

Kiedy na scenie pojawiła się grupa szpiegów, nie od razu można było się domyślić, o jakim projekcie będzie mowa. Zamierzony cel został osiągnięty! W tym roku szkolnym grupa p. Renaty Dzierżanowskiej poznawała bowiem… tajniki szyfrowania! Prelegenci bardzo ciekawie opowiedzieli o całorocznej pracy, a część swojej prezentacji oczywiście… zakodowali! Na szczęście publiczność, która w wielkim skupieniu słuchała o sposobach szyfrowania, zrozumiała ukryty przekaz!

Czytanie? To lubię!

Grupa projektowa p. Marty Florczuk przedstawiła efekty swojej książkowej inicjatywy. Kącik czytelniczy, konkurs fotograficzny Przyłapani na czytaniu i turniej Book Hunting to trzy najważniejsze inicjatywy, które miały na celu przywrócić wiarę w książkę i w człowieka, który w dzisiejszych czasach ciągle jeszcze naturalnie i ochoczo po tę książkę sięga. Nasza szkoła ma wiele powodów do dumy – z danych ankietowych wynika, że przeczytaliśmy w tym roku 1116 książek! Brawo My!

Książki według programistów

Zagadnienia kodowania i czytelnictwa zgrabnie udało się połączyć ostatniej prezentującej się w tym dniu grupie projektowej pod przewodnictwem p. Aldony Kurkowskiej. Celem działań było stworzenie programu przedstawiającego historię Kubusia Puchatka. Grupie informatycznej udało się zatem przełożyć literaturę na kod gry – idąc z duchem czasów, informatyzujemy naszą szkołę!

Renata Dzierżanowska, Marta Florczuk, Aldona Kurkowska